GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Matservis 235281
*
nr 23 5281
MATSERVIS
Gefle, Vinranka, 58 del, Bla bricka
Utrop:
2.500 kr
Såld:
5.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2000
kl 16:00:00
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik matservis mattallrik vinranka
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59
*
MATSERVIS
nr 23 5281
MATSERVIS
Gefle, Vinranka, 58 del, Bla bricka
Utrop: | 2.500 kr |
---|---|
Såld: | 5.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2000 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik matservis mattallrik vinranka
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59